Twitter’dan para kazanma yöntemi aktif oldu

Twitter’dan para kazanma yöntemi aktif oldu

ABONE OL
14 Temmuz 2023, 20:05:14

Twitter, İçerik Oluşturucu Reklam Gelir Paylaşımı Programını Duyurdu

Twitter, reklam gelirlerini içerik oluşturucularıyla paylaşma konusunda yeni bir program başlattığını duyurdu. İçerik Oluşturucu Reklam Gelir Paylaşımı adını verdiği bu program, tweet yanıtlarında görüntülenen reklamlardan alınacak payları sağlayacak.

Bir kullanıcının Twitter üzerinden para kazanabilmesi için en az 10.000 takipçiye ulaşması ve aynı zamanda “Tweetlerden Para Kazan” ayarını aktif hale getirmesi gerekmektedir. Ayrıca, Twitter Blue aboneliği olan ve son üç ayda 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde eden kullanıcılar da programa katılmaya hak kazanır.

Beta sürecinde olan bu reklam modeli, içerik oluşturucularının kazanç miktarlarının belirlenmesinde etkili olacak. Programa katılan Twitter kullanıcıları, tweet yanıtlarından elde edilen reklam gelirlerinden pay alacak ve bu süreç otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Ödeme miktarlarının oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, 750.000 takipçisi olan yazar Brian Krassenstein, Twitter tarafından 24.305 dolar ödeme aldığını duyurdu. Siyasi yorumcu Benny Johnson ise 1,7 milyon takipçisiyle 9.546 dolar kazandığını açıkladı. Daha fazla gelir elde etmek için Blue kullanıcılarına ulaşmanın da önemli olduğunu belirtmek gerekmektedir. Sistem, Blue abonelerinin tweetlerinden daha yüksek gelir elde edilmesine odaklanmış durumdadır.

Twitter üzerinde cinsel içerikler, suç teşkil eden davranışlar, şiddet, hassas olaylar ve asılsız iddialar gibi durumlardan para kazanmak mümkün olmayacak ve telif haklarına da dikkat edilecektir.

Twitter İçerik Oluşturucularına Gelir Paylaşımı Sunuyor

Twitter, içerik oluşturucularıyla reklam gelirlerini paylaşma programını duyurdu. İçerik Oluşturucu Reklam Gelir Paylaşımı adındaki bu program, tweet yanıtlarında görüntülenen reklamlardan elde edilecek gelirlerin paylaşılmasını sağlayacak.

Bir kullanıcının Twitter üzerinden para kazanabilmesi için en az 10.000 takipçiye sahip olması ve “Tweetlerden Para Kazan” ayarını etkinleştirmesi gerekmektedir. Ayrıca, son üç ayda 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde eden ve Twitter Blue aboneliği bulunan kullanıcılar da programa katılma hakkına sahiptir.

Beta aşamasında olan bu reklam modeli, içerik oluşturucularının gelir miktarlarının belirlenmesinde beta sürecinin etkisini gösterecektir. Programa katılan Twitter kullanıcıları, tweet yanıtlarından elde edilen reklam gelirlerinden pay alacak ve bu işlem otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Ödemelerin oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, 750.000 takipçisi olan yazar Brian Krassenstein, Twitter tarafından 24.305 dolar ödeme aldığını duyurdu. Siyasi yorumcu Benny Johnson ise 1,7 milyon takipçisiyle 9.546 dolar kazandığını açıkladı. Daha fazla gelir elde etmek için Blue kullanıcılarına ulaşmanın da önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir. Sistem, Blue abonelerinin tweetlerinden daha yüksek gelir elde etmeye odaklanmış durumdadır.

Twitter’da cinsel içerikler, suç teşkil eden davranışlar, şiddet, hassas olaylar ve asılsız iddialar gibi durumlardan para kazanmak mümkün olmayacak ve telif haklarına da saygı gösterilecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal