Twitter’ın mavi kuş logosu, iPhone’lara nasıl geri getirilir? Adım adım anlatıyoruz

Twitter’ın mavi kuş logosu, iPhone’lara nasıl geri getirilir? Adım adım anlatıyoruz

ABONE OL
05 Ağustos 2023, 15:30:08

Bununla birlikte, özlem duyulan mavi Twitter kuşunu geri getirmek için bazı adımlar izleyebilirsiniz. İşte nasıl yapacağınız hakkında adım adım açıklamalar: 1. İlk adımda, iPhone’unuzda App Store’u açın ve buradan Twitter uygulamasını indirin veya güncelleyin. Uygulamayı açın ve giriş yapın. 2. Ardından, sağ alt köşede bulunan “Profil” simgesine dokunun. Bu simge genellikle kişisel profil fotoğrafınızın üstünde görünür. 3. Açılan sayfada, sağ üst köşede bulunan üç noktalı simgeye dokunun. Bu simge sizi daha fazla ayar seçeneği sağlayan bir menüye yönlendirecektir. 4. Menüdeki seçeneklerden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin. Bu seçeneği bulmak için aşağı kaydırmanız gerekebilir. 5. “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçtikten sonra, açılan sayfada “Uygulama ayarları” bölümünü bulun ve bu seçeneğe dokunun. 6. Son olarak, “Görünüm” bölümünü bulun ve “Kuş simgesini geri yükle” seçeneğini etkinleştirin. Bu adımları takip ettiğinizde, Twitter uygulamanızda kaybolan mavi kuş logosunu tekrar göreceksiniz. Artık Eskiden olduğu gibi tweet’lerinizi retweet’lerle paylaşabileceksiniz. Elon Musk’ın X markasıyla yapılan değişikliklerin getirdiği karmaşalar arasında, bazı kullanıcılar hâlâ eski Twitter kuşunu özlemekte. Ancak bu değişiklikleri geri almanın herhangi bir resmi yolu maalesef bulunmamaktadır, çünkü Musk, Twitter’a tamamen hakimdir. Bu nedenle, yeni Twitter deneyiminin tadını çıkarmaya devam etmek ve değişikliklere adapte olmak en iyisidir. Türkiye’de birçok kişi Twitter’ı aktif bir şekilde kullandığı için özellikle Türkçe dil kurallarına uygun yazılar yazmanız önemlidir.

Twitter'ın mavi kuş logosu, iPhone'lara nasıl geri getirilir? Adım adım anlatıyoruz

Yine de iPhone kullanıyor ve Twitter kuşunu önemsiyorsanız, dahası X’i gerçekten sevmiyorsanız, eski Twitter logosuna bağlı kalmanızın bazı yolları bulunuyor.

Twitter uygulamanızın adı ve logosunu değiştirmeden korumanın en basit ama pek önerilmeyen yöntemi, uygulamanızı güncellemekten kaçınmaktır. Eğer düzenli olarak uygulama güncellemelerini kontrol ediyor ve en yeni sürümleri hemen yüklüyorsanız, büyük bir ihtimalle bu seçeneği zaten kaçırmışsınızdır. Twitter artık App Store’da “X” olarak geçiyor ve uygulamanın adı ve logosu da “X” ile değişmiş durumda.

Uygulamayı güncelleme konusunda tereddüt etmenin temel sorunu, yeni “X” özelliklerini kaçırma olasılığınızdır. Ayrıca güvenlik açısından da dezavantajlı duruma düşersiniz. Her zaman en son güvenlik düzeltmelerini çalıştırdığınızdan emin olmak için en yeni uygulama sürümlerini ve işletim sistemi güncellemelerini yüklemeniz önemlidir.

Eski Twitter’a sahip iPhone’lar satılıyor

Pahalı ve gereksiz bir seçenek daha mevcut: Bazı kişiler, eski Twitter logosuna sahip iPhone’larını internet üzerinden binlerce dolara satabiliyor. eBay’deki birkaç müzayedede fiyatlar 25.000 dolara kadar çıkmış durumda ki bu gerçekten şaşırtıcı ve mantıksız olarak nitelendirilebilir. Ancak ne yaparsanız yapın, eski bir iPhone satın almak çok mantıklı bir karar değildir. Sadece eski bir cihaza para harcamakla kalmaz, aynı zamanda yukarıda bahsedilen sebeplerle uygulamayı güncelleyemezsiniz. Bu da temel olarak paranızı boşa harcamak anlamına gelir ve sonuç olarak elinize neredeyse hiçbir şey geçmez. Eski Twitter logosuna dönmenin en mantıklı yolu ise şudur: Apple, uzun bir süre önce uygulama simgelerini özelleştirme seçeneği sunarak bu imkanı sağladı. Belki de sosyal medyada kullanıcılar Kısayollar uygulamasını kullanarak uygulama simgelerini değiştirebildiği ve iPhone’unu çok daha fazla kişiselleştirebildiği zamanları hatırlarsınız.

Twitter'ın mavi kuş logosu, iPhone'lara nasıl geri getirilir? Adım adım anlatıyoruz

Bu seçeneği kullanarak iPhone’unuza Elon Musk’ın “kaçırdığı” kuşu geri getirebilirsiniz. Aynı zamanda, bu değişiklikle birlikte yeni X güncellemelerinden de mahrum kalmazsınız. X uygulama simgesini klasik Twitter logosuyla değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: 1. Kısayollar uygulamasını açın. 2. Sağ üst köşedeki “+ düğmesine dokunun. 3. Uygulama Aç kısayolunu arayın. 4. Görünen Uygulama seçeneğine dokunun ve X uygulaması için kaydırın. 5. Üst kısımdaki aşağı ok simgesine dokunarak bir menü açın. 6. “Ana Ekrana Ekle” seçeneğini seçin ve ardından “Ana Ekran Adı ve Simge” alanındaki simgeye dokunun. 7. “Fotoğraf Seç” seçeneğine dokunun ve istediğiniz bir Twitter logosu seçin.

8. Ayrıca, uygulama adına dokunun ve ismi “Yeni Kısayolu Twitter” olarak değiştirin. 9. Ana ekrana eklemek için “Ekle”ye dokunun. Bu yöntemdeki tek sorun, iPhone’unuzda artık iki Twitter uygulama simgesinin bulunmasıdır. Birisi normal X uygulaması, diğeri ise oluşturduğunuz kısayoldur. Oluşturduğunuz Twitter kısayolunu istediğiniz konuma taşırken, yeni ve sıkıcı logoya sahip X uygulamasını gözden uzak bir köşede saklayabilirsiniz. Lütfen bu içerikteki Türkçe dil kurallarına dikkat ederek yeniden yazınız.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal