Warzone Caldera Kapanıyor, Yeni Dönem!

Warzone Caldera Kapanıyor, Yeni Dönem!

ABONE OL
27 Haziran 2023, 00:53:38

Call of Duty: Warzone’nun Sonu Yaklaşıyor

Türkiye’nin sevilen ve bağımlılık yapan orijinal battle royale oyunu olan Call of Duty: Warzone (şimdi Warzone Caldera olarak adlandırılıyor), 21 Eylül’de tamamen sona erecek. Activision, bir blog yazısında bahsederek, bu adımın geliştiricilerin gelecekteki Call of Duty içeriklerine, mevcut Warzone (aslen Warzone 2.0) ücretsiz deneyimlerinin de dahil olacağına izin vereceğini açıkladı.

Yeni Başlangıç

Söz konusu tarih geldiğinde, tüm oynanış, oyuncu ilerlemeleri, envanterler ve online hizmetler sona erecek. Bununla birlikte, Modern Warfare, Black Ops Cold War veya Vanguard gibi oyunlarda satın alınan herhangi bir Caldera içeriği, hala erişilebilir olacak. Bu şekilde, Call of Duty hayranları sevdikleri içeriği diğer oyunlarda da kullanmaya devam edebilecekler.

Warzone’un Başarısı

Warzone, 2020 yılında iki oyun modu (battle royale ve plunder) ve aynı anda 150 oyuncuyu destekleyen Verdansk adındaki tek bir harita ile başladı. Modern Warfare oyunuyla birlikte paylaşılan bir battle pass, silahlar ve kozmetik ürünler içeriyordu. Oyun, sadece 10 gün içinde 30 milyon oyuncuya ulaşarak büyük bir başarı elde etti.

2022’nin kasım ayında Warzone 2.0 sunulduktan sonra oyun Call of Duty: Warzone Caldera olarak yeniden adlandırıldı. Yakın zamanda sadece Warzone olarak adlandırılan oyun, orijinal Warzone oyuncularının bu başlığa geçmeleri için teşvik edildi. Yeni sürümde üç Battle Royale haritası, Sıralı Oyun, farklı Extraction Zone’lu DMZ Beta, BlackCell teklifleri ve daha fazlası bulunuyor.

Oyunun Sonu

Ne var ki, tüm oyuncular bu durumdan memnun değil. Black Ops 4’ün hâlâ faaliyette olan Blackout gibi daha önceki battle royale oyunları vardırken, orijinal Warzone’un sona ermesi bazı oyuncuları rahatsız ediyor. Diğer oyuncular ise, kaynakların Warzone: Mobile’a yönlendirildiğini öğrendiklerinde hoşnutsuz oldular. Kotaku’ya göre, bazı oyuncular tüm Warzone kozmetiklerini kaybedecekleri için endişelenmektedir.

Her ne olursa olsun, Warzone’un sona ermesiyle birlikte Call of Duty oyunlarına odaklanılarak yeni ve heyecan verici deneyimlerin beklenmesi gerekiyor. Oyuncular, gelecekteki Call of Duty içeriklerinin heyecan verici olacağını ve bu değişikliklerin oyun dünyasına farklı bir soluk getireceğini umut ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal