WhatsApp GIF animasyonlarını otomatik oynatacak

WhatsApp GIF animasyonlarını otomatik oynatacak

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 09:37:58

Haziran 1987’de hayatımıza giren GIF formatı, internettekarşılaştığımız birçok şeyden daha eski. Sosyal medyanın popülerleşmesi ve insanlar arasındaki iletişim şekillerinin değişmesiyle birlikte GIF kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Bununla birlikte, WhatsApp platformunda GIF animasyonları istenilen şekilde çalışmıyor. Kullanıcılar, animasyonların çalması için oynatma ikonuna dokunmak zorunda kalıyorlar. WABetaInfo isimli site, bu durumun yakın bir zamanda değişebileceğini gösteriyor.

WhatsApp Android uygulamasında yer alan 2.23.10.2 numaralı beta sürümünde, GIF animasyonları ilk açıldıklarında otomatik olarak oynatılmaya başlanıyor. Ek olarak, animasyon bir kez oynatıldıktan sonra otomatik olarak durduruluyor. Kullanıcılar istedikleri zaman, ekran üstündeki “GIF” yazısına dokunarak animasyonu yeniden oynatabiliyorlar.

Bu uygulamanın oldukça işlevsel olduğunun altını çizmek gerekiyor. Zira sürekli dönen bir animasyon, kullanıcıları sinir edebilir. WhatsApp’ın bu küçük dokunuşu, sohbetleri daha da eğlenceli hale getirebilir.

WhatsApp GIF animasyonlarındaki otomatik oynatma özelliği halihazırda test programının üyelerine sunulmuş durumda. Ancak bu özelliğin önümüzdeki dönemde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Kullanıcılar, yakın bir zamanda WhatsApp platformunda daha doğru ve beklentilerine daha uygun bir GIF deneyimi yaşayacaklar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal