WhatsApp Para Gönderme Özelliği Yayınlandı

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Yayınlandı

ABONE OL
02 Ocak 2023, 14:15:59

WhatsApp Para Gönderme Özelliği Yayınlandı. Geçtiğimiz senelerde çok konuşulan ve bir türlü karşımıza çıkmayan yeni özellik, bugün Brezilya’da yayınlandı. WhatsApp para gönderme işlemi hem normal kullanıcılar arasında, hem de küçük işletmeler arasında gün içinde rahatlıkla yapılabilecek. Peki bunun için hangi şartlar bulunacak ve transfer işlemleri nasıl gerçekleşecek?

WhatsApp Para Gönderme Sistemi Başlıyor

Brezilya’da hizmet sunan finans gruplarıyla ortak çalışmalar sonucunda yeni özellik yayınlandı. Küçük bir güncellemeyle karşımıza gelecek özellik, artık para gönderme ve alma işlemlerimizi kolaylıkla yapacak. Normal kullanıcılar arasında tamamen ücretsiz olacak bu özellik, küçük işletmelerden de ufak bir komisyon alacak diyebiliriz.

Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleşecek?

WhatsaApp üzerinden gerçekleşecek işlemler, çok kolay bir şekilde yapılacak. Para göndermek veya almak istediğiniz kişiyle, aranızda 6 haneli bir pin kodu belirlenecek. Eğer pin kodu ile işlem yapılmaz da güvenilir bulunmazsa, parmak izi sensörüyle de para gönderme işlemleri yapılabilecek. Para gönderme ve alma işlemleri sonucunda paranın nasıl çekileceği ve yatırılacağı bilinmezken gönderilebilecek en yüksek tutar hakkında da bilgi gelmedi.

Yeni Özellik Ne Zaman Dünya’ya Tanıtılıyor?

Brezilya’da özel firmalar aracılığıyla ortaya çıkarılan yeni özellik, ilk aşamada Hindistan üzerinden denenecekti. Ancak ülkenin ekonomik durumu da göz önünde bulundurulunca bu denemeden vazgeçildi ve WhatsApp tüm yönüyle Brezilya yönüne doğru kaydı. Ülkede başarılı finans şirketlerinin de yer almasıyla beraber ortak çalışmalar ayarlandı ve özellik bugün yayınlandı.

Yeni özelliğin tüm dünyaya, özellikle de ülkemize ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Test aşamasında olan yeni uygulamada birçok belirsizlik var. Özellikle küçük işletmelerden alınacak komisyon tutarı merak konusu olurken, paranın hangi yöntemlerle yatırılıp çekileceği de bilinmiyor. Ayrıca normal kullanıcılar arasında ücretsiz olarak belirlenen bu özellikte, herhangi bir para gönderme veya alma sınırı bulunacak mı? İlerleyen günlerde detaylar gelmeye başladıkça sizlere yeniden bilgi veriyor olacağız.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal portobet twitter
Ertesi Gün Hapı