WhatsApp’ta HD fotoğraf gönderme özelliği herkese sunuluyor

WhatsApp’ta HD fotoğraf gönderme özelliği herkese sunuluyor

ABONE OL
18 Ağustos 2023, 04:38:22

WhatsApp, kullanıcılarına mesajlaşma platformu üzerinden yüksek kaliteli “HD” görüntüler gönderme imkanını sunmaya başlıyor. Artık kullanıcılar, Android, iOS veya web üzerinden daha yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görüntüler gönderebilecekler. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’daki Meta yayın kanalı üzerinden bu özelliği duyurdu. WhatsApp kullanıcıları, bir mesaj dizisine bir görüntü eklerken “HD” dişli simgesini görecekler. Bu özellik önümüzdeki haftalarda dünya genelinde yayılmaya başlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı örnekte, HD simgesine dokunduktan sonra “fotoğraf kalitesi” menüsü görünüyor. Kullanıcılar, standart kalite ve HD kalite olmak üzere iki çözünürlük seçeneği arasından tercih yapabilecekler. Bu özellik öncelikle iOS için 23.11.0.76 ve Android için 2.23.12.13 sürümlerinde beta testçilere sunuldu. Bu sayede kullanıcılar, daha önce sıkıştırılmış olan görüntülerin yerine orijinal çözünürlükteki görüntüleri paylaşabilecekler.

WhatsApp’ın HD görüntü özelliği, düşük internet bağlantısı olan kullanıcılar için de bir seçenek sunuyor. Alıcılar, yavaş bağlantı durumunda standart kalitedeki görüntüyü tutmayı veya HD kaliteye yükseltmeyi tercih edebilecekler. Ayrıca, grup sohbetlerinde fazla sayıda görüntü alındığında telefonun depolama alanını temizleme ihtiyacını geciktirmek için standart kalite gönderimi varsayılan olarak devam edecek.

Meta, HD videolar için destek sunma planları olduğunu da belirtti. Bu sayede kullanıcılar, platform üzerinden daha yüksek kaliteli videolar da paylaşabilecekler. WhatsApp’ın HD görüntü özelliği, kullanıcıların iletişim deneyimini daha da geliştirecek ve görüntü paylaşımında daha yüksek görüntü kalitesi sunacak.

Bu özellikle birlikte WhatsApp, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bu mesajlaşma platformu, kullanıcıların iletişimini daha kolay ve etkili bir şekilde sağlamayı hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal