Windows 11 Yenileniyor: Daha işlevsel widget’lar

Windows 11 Yenileniyor: Daha işlevsel widget’lar

ABONE OL
01 Haziran 2023, 11:21:34

Windows 11, widget özellikleriyle kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor. Yükseltilen widget’lar sayesinde artık CPU, bellek ve GPU kullanımlarını anında takip edebilirsiniz. Yeni widget’lar, internet bağlantınızın hızını ve diğer birçok veriye de kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

Windows 11 ile birlikte kullanıcılara sunulan widget özellikleri, bilgisayarınızın işlemci kullanımını, hızını, bellek ve GPU kullanımını kolayca takip etmenizi sağlıyor. MSN gibi gereksiz haber akışlarında boğulmak artık tarih oluyor. Ayrıca, Microsoft, bu yılın sonunda widget’lar panosundaki Microsoft News akışını da devre dışı bırakma seçeneği sunuyor.

Widget’lardan elde edilebilecek verileri ayrıca Game Bar, Windows Task Manager veya HWiNFO64 gibi uygulamalardan da almanız mümkün. Ancak, Windows tuşu + W kısayolu sayesinde widget’lara hemen ulaşmak son derece pratik.

Yeni widget’lar henüz tamamen stabil değil, ancak küçük bir yeniden başlatma sonrasında problemler ortadan kalkıyor. Bu yüzden widget’ları kullanmaya başlamadan önce birkaç takılma veya donma yaşayabilirsiniz.

Windows 11 widget’larından yararlanmak için Windows Store’dan Dev Home Preview uygulamasını yüklemeniz ve widget’ları Windows Widgetlar bölümünden eklemeniz yeterli olacaktır. Artık CPU, bellek ve GPU kullanımlarınızı kolayca takip edebilir ve bilgisayarınızın performansını artırabilirsiniz.

Başlıklar:
1. Windows 11 Widget’ları ile Bilgisayar Performansınızı Yükseltin
2. Windows 11 İle Birlikte Gelen Yeni Widget Özellikleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı