Xiaomi 14 serisi için yeni bilgiler geliyor

Xiaomi 14 serisi için yeni bilgiler geliyor

ABONE OL
17 Temmuz 2023, 15:54:59

Xiaomi 14 Serisi: Yeni Duyuruların Ayrıntıları

Xiaomi 14 serisi hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Tasarım açısından büyük değişiklikler beklenmese de, teknik özelliklerde birçok yenilik öngörülüyor. Ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre, telefonun merkezinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci yer alacak.

Daha Geniş Depolama Seçenekleri

Xiaomi 13 serisinde maksimum depolama seçeneği 512 GB idi. Yeni seride bu alan ikiye katlanarak, kullanıcılar 1 TB depolama alanına sahip versiyonu da tercih edebilecek. Standart modelin 4860 mAh batarya kapasitesiyle gelmesi bekleniyor ve bu bataryanın 90W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği sunması bekleniyor.

Yeni Tasarım Detayları

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan çizimler, Xiaomi 14 serisinin tasarımı hakkında fikir vermişti. Çizimler, telefonun arka kısmında dört kamera sensörü olabileceğini gösteriyordu. Digital Chat Station’a göre, ana kamera çözünürlüğü değişmeyecek ancak sensör boyutu büyüyecek. Ana kamera ile birlikte orta ölçekli bir telefoto kamera da bulunacak. Dördüncü sensörün ise ultra geniş açılı kamera ile tamamlanacağı belirtiliyor.

Xiaomi 14 Serisinin Tanıtım Tarihi

Xiaomi 14 serisinin yılın son çeyreğinde tanıtılması ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi taşıyan ilk cihazlar arasında yer alması kesin gözüyle bakılıyor. İlerleyen günlerde Ultra seçeneğinin standart ve Pro versiyonların yanına eklenebileceği tahmin ediliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal