Android KitKat 4.4 için Play Services desteği bitiyor

Android KitKat 4.4 için Play Services desteği bitiyor

ABONE OL
26 Temmuz 2023, 23:18:17

Android KitKat 4.4 için Google Play Hizmetleri Desteği Sonlanıyor

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden Android, akıllı telefonlarda en çok kullanılan yazılım olarak bilinmektedir ve KitKat 4.4 taktir edersiniz ki bir hayli eskiyen Android versiyonudur ve gelen son bilgiler Google’ın KitKat 4.4 için Play Services desteğini sona erdirmekte olduğu yönünde.

Son gelişmelere göre Google artık KitKat 4.4 sürümünü Google Play Hizmetleri tarafından desteklemeyecek. Bu bağlamda API seviyeleri 19 ve 20’nin Ağustos 2023’ten itibaren 23.30.99’dan sonraki APK sürümlerini almayacak.

KitKat 4.4 sürümüne sahip cihazların Play Store’un en son sürümünü almayacağını belirtmek gerekiyor. Android KitKat, işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden on yıl geçmiş olmasına rağmen günümüze kadar hala temel Play Store güncellemelerini alıyordu. Sistem, sınırlı kaynaklarla cihaz performansında iyileştirmeler getirdi ve düşük güçlü akıllı telefonlar için uygun bir işletim sistemi yinelemesi olan Android GO’nun yolunu açtı.

Kısaca hatırlatacak olursak KitKat; Kullanıcıların kendi başlatıcılarını seçmelerine izin veren, tam ekran video oynatmayı sunan, UI öğeleri ilk kez şeffaf hale gelen ve sonunda IR blaster için yerel destek sağlayan ilk Android sürümü olarak özel bir yere sahipti.

Google Play Hizmetleri KitKat 4.4 Sürümü için Desteğini Sonlandırıyor

Android, günümüzde en popüler işletim sistemlerinden biridir ve akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Android’in eski bir sürümü olan KitKat 4.4, artık Google Play Hizmetleri tarafından desteklenmeyeceği yönündeki son bilgilere göre güncelliğini yitirmektedir.

Google, KitKat 4.4 sürümünü artık Google Play Hizmetleri tarafından desteklemeyeceğini duyurdu. Bu nedenle, API seviyeleri 19 ve 20, Ağustos 2023’ten itibaren 23.30.99’dan sonraki APK sürümlerini almayacaktır.

KitKat 4.4 sürümüne sahip cihazlar, Play Store’un en son sürümünü alamayacaklar. Android KitKat, on yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen hala temel Play Store güncellemelerini almaktaydı. Bu sürüm, sınırlı kaynaklarla cihaz performansında iyileştirmeler getirdi ve düşük güçlü akıllı telefonlar için uygun bir işletim sistemi olan Android Go’nun yolunu açtı.

KitKat’ı kısaca hatırlayacak olursak, kullanıcılara kendi başlatıcılarını seçme, tam ekran video oynatma, şeffaf hale gelen UI öğeleri ve sonunda yerel IR blaster desteği sağlama gibi birçok yenilik getiren ilk Android sürümü olarak önemli bir yere sahiptir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal