Arel Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Arel Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

ABONE OL
28 Mart 2024, 22:30:21

Arel Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

İstanbul’da vakıf üniversitelerden biri Arel Üniversitesi’dir. Eğitim kadrosu ve belirledikleri eğitim planları ile dolu bir akademik başarı edindiren bu vakıf üniversitenin bir de yüksek lisans için talep ettiği şartlar vardır. Yüksek lisans bu aşamada tezli ve tezsiz yüksek lisans olarak ikiye ayrılmaktadır. Arel üniversitesi yüksek lisans programları incelemek için ayrıca bu sayfamıza bakabilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi Yüksek Lisans Programları Kabul Şartları

Arel Üniversitesi’ne yüksek lisans için başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle tezli ya da tezsiz yüksek lisans yapacaklarına karar vermelidirler. Arel Üniversitesi kapsamında hem tezli hem de tezsiz yüksek lisans dersleri verilmektedir. Sadece istenilen şartların farklı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle lisans mezunu olmalıdır. Ancak bu şekilde yüksek lisans başvurusunda bulunmaya hak kazanabilir.

Ales ya da alan sınavlarından belirli bir notun üzerinde alma şartları vardır. Bu notun üzerinde alabildikleri zaman yüksek lisans başvurusu da yapabilmektedirler.

Nasıl Başvurulur?

Arel Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak için başvuru yapmak isteyen kişiler online başvuru yapmanın dışında, online işlemlerde bir sorun çıkarsa evraklarıyla Sefaköy’de de yapabilirler.

Özel Öğrenci Statüsü Nedir?

İstanbul Arel Üniversitesinde özel öğrenci statüsünde birtakım öğrenciler vardır. Bu öğrenciler Ales vb sınavına girmeyen tezli yüksek lisans sınavına  başvuru yapan adaylardır. Sonuç almaları duruma göre değişiklik gösterebilir.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal