İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansı

İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansı

ABONE OL
27 Mart 2024, 10:30:23

İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansı

İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansı, mühendislik alanı mezunlarının katılabileceği programdır. İnşaat alanında lisans eğitimin almış olan mühendisler eğitimlerini aktif olarak alabilirler. Programın amacında, mesleki bilgileri geliştirmek bulunur. Derin bakışı açısı kazandırma üzerine kurulu olan dersler gelişime büyük katı sağlar.

Programa dahil olan öğrenciler, kendi açılardan yorum yapma yeteneğine sahip olurlar. Yeni sentezler gerçekleştirebilirler. Bağımsız araştırma ve bilimsel olayları irdeleyebilirler.  Alanında tam donanımlı bireyler yüksek lisans programı sonrasında hazırlanır. İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansı ile yetkin bireyler mesleklerini en iyi seviyede yerine getirirler. Gerçekleştirilen eğitim programındaki derslerin tamamı, aktif bilgiye yöneliktir. Mesleki profesyonellik kazanımları da bu sayede sunulur.

Kimler İnşaat Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisansına Katılıma Uygundur?

İnşaat mühendisliği tezsiz yüksek lisansına, inşaat mühendisliği eğitimi almış lisans mezunları katılabilir. İnşaat mühendisi unvanıyla çalışanlar veya çalışmak için hazırlık yapanlar programla kendilerini geliştirebilirler.

Tezsiz İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisansı sağlamış olduğu ayrıcalıklarla birlikte, her zaman ön plana çıkar. Kredili zorunlu ve seçmeli dersler alınarak yarıyıl boyunca krediler tamamlanır. Eğitim uzaktan, dijital programla gerçekleştirilir.

Uzman inşaat mühendisleri oluşturma amacıyla hazırlanan bir programdır. Kendilerini mesleki olarak geliştirmek isteyenler için uygundur. Yüksek lisans programı sonrasında; akademik, özel veya kamu kurumlarında çalışma olanağı mevcuttur. Uzman inşaat mühendisleri hem Türkiye hem de global anlamda sıklıkla talep edilirler.

Programın hangi üniversitelerde olduğunu görmek için ana sayfada yer alan yüksek lisans arama motorunu kullanabilirsiniz.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal