Bankacılık Yüksek Lisans Programı

Bankacılık Yüksek Lisans Programı

ABONE OL
15 Mart 2024, 23:15:40

Bankacılık Yüksek Lisans Programı

Bankacılık Yüksek Lisans Programı

Bankacılık yüksek lisans programı aynı zamanda farklı isimlerle de görebilirsiniz. Örneğin bankacılık ve finans, bankacılık ve sigortacılık Lisansüstü Programı gibi isimlerle karşınıza çıkabilir. Bankacılık yüksek lisans programı bankacılık veya finans sektöründe yoğun iş ortamında çalışan bu nedenle eğitime yeterli zamanı ayıramayan profesyonellerin katılabileceği bir programdır.

Bu program; bankacılık alanında çalışan veya bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Katılımcıların iş hayatında daha etkin karar alabilmeleri amacına yönelik olarak hazırlanmıştır. Profesyonel bankacıların yoğun rekabet ortamında kişisel mesleki gelişimleri ile birlikte kurumlarını da başarıya ulaştıracak bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefler.

Bankacılık lisansüstü programı içerisinde bankacılığın temel kavramlarını içine alacak şekilde ders programları uygulanır. Üniversitelerin genellikle sosyal bilimler enstitüsünde yer alan program bazı üniversitelerde finans enstitüsü varsa orada da yer alabilir. Son dönemlerde katılım bankacılığı üzerine de farklı programlar uygulanmaktadır.

Bankacılık Yüksek Lisans Programı Başvuru Koşulları

Bankacılık yüksek lisans programı tezli ve tezsiz olmak üzere iki çeşittir. Tezsiz program için başvuru koşulu çoğu üniversite tarafından aranmamakta olup tezli program için finans temelli bir lisans bölümünden mezun olma şartı bulunmamaktadır.

Programın Hedefi:

Ticari Bankalar ve Katılım Bankaları çalışanlarının kendi uzmanlık alanlarında gelişimlerine katkı sağlama amacına yönelik iki ayrı modül halinde tasarlanmıştır. Program her iki modül için ortak olan 4 zorunlu dersin yanı sıra ilgili modüle ilişkin 6 seçimlik ders ve dönem projesi ile tamamlanmaktadır. Bu şekilde katılımcıların bankacılığın farklı alanlarında ayrı ayrı uzmanlaşabilmelerine de imkân sağlanmış olmaktadır.

Daha Fazlasını Keşfedin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı