ChatGPT Mobil Uygulaması: Yeni bir AI devrimi

ChatGPT Mobil Uygulaması: Yeni bir AI devrimi

ABONE OL
19 Mayıs 2023, 13:16:07

OpenAI, yapay zeka tabanlı sohbet botu ChatGPT’nin iOS uygulamasını kullanıcılarla buluşturdu. Henüz Türkiye’de bulunmayan uygulamanın, Android sürümünün de yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. ChatGPT mobil uygulaması, web üzerinde kullanılan botun tamamıyla senkronize olmasına ve OpenAI’nin açık kaynaklı ses tanıma modeli Whisper tarafından desteklenen sesli giriş özelliğine sahip. Uygulama, hem iPhone hem de iPad kullanıcılarına yönelik olarak App Store üzerinden indirilebilir.

ChatGPT mobil uygulamasının piyasaya sürülmesi, OpenAI’nin ChatGPT’yi piyasada konumlandırma stratejisi açısından önemli bir adım olarak görünüyor. Bot, öncelikle bir deney olarak başladı ancak tüm dünyada yoğun bir kullanıcı kitlesi buldu. Şubat ayında başlatılan ChatGPT Plus adlı premium hizmet, şirketin en son dil modeli GPT-4 kullanılarak oluşturulan yanıtlara öncelikli erişim sunuyor ve aylık 20 dolar tutuyor.

Microsoft’un Bing uygulaması kullanılsa da, ChatGPT mobil uygulaması, OpenAI’nin dil modellerine erişmenin en doğru yöntemi olarak kabul ediliyor. Ayrıca, resmi bir ChatGPT mobil uygulaması çıkışı, spam ve sahte uygulamaların önüne geçerek kullanıcıların güvende kalmasını sağlayacaktır.

Elbette, ChatGPT’nin mobil uygulaması da web sürümündeki gibi sorunlar yaşıyor. Bunlar arasında botun tam bir güvenle bilgi oluşturma yatkınlığı ve gizlilik endişeleri yer alıyor. OpenAI, kullanıcıların sohbetleri özel hale getirmesi için seçenekler sunsa da, uygulamanın ana ekranı hala kullanıcıları hassas bilgileri paylaşmamaları konusunda uyarıyor.

Başlıklar:
– OpenAI, ChatGPT İsimli Mobil Uygulamasını Güncelledi
– Yapay Zekanın Dil Modellerine Hızlı Erişim İçin ChatGPT Mobil Uygulaması Kullanıma Sunuldu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal