Google’dan Windows için Yakındakilerle Paylaş

Google’dan Windows için Yakındakilerle Paylaş

ABONE OL
02 Nisan 2023, 11:22:41

Google, CES 2022’de Android işletim sistemiyle Windows ekosisteminin entegrasyonunu artırdığını duyurmuştu. Birkaç yönden geliştirilen bu entegrasyonlardan biri Yakındakilerle Paylaş adı verilen bir dosya transfer uygulamasıydı. Yakındakilerle Paylaş uygulaması, Windows için beta versiyonuyla birlikte şimdi kullanıma sunuldu. Bu sayede, mobil ve PC arasında dosya transferi oldukça kolay hale geldi.

Bilgisayarınızın Windows 10’un 64-bit sürümü ve üstü çalıştırdığını ve ARM işlemcilerle uyumlu olmadığını düşünelim. Bu durumda, Yakındakilerle Paylaş uygulamasını Android web sitesinden indirebilirsiniz. Özellik çalışması için WiFi ve Bluetooth bağlantılarının açık olması gerekiyor. Ancak hangi cihazların dosya gönderme ve görüntüleme yetkisi olduğunu seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, açılır menüdeki cihaz görünürlüğü ayarlarına girerek bilgisayarınızı herkese, kişilere, yalnızca kendi cihazlarınıza veya kimseye görünür yapabilirsiniz. Son seçeneği seçmediğiniz sürece, bir Android cihazı uygulama açıkken veya arka planda çalışırken bilgisayarınızla dosya paylaşabilecektir.

Bir Android telefondan bilgisayara dosya göndermek için, dosyaları Yakındakilerle Paylaş uygulamasına sürükleyip bırakabilir veya üzerine sağ tıklayarak seçenekler arasından Yakındakilerle Paylaş’ı seçebilirsiniz. İki cihaz da ortak bir Google hesabında oturum açmışsa, transferler anında kabul edilir, hatta alıcının ekranı kapalı bile olsa. Unutulmaması gereken, her iki cihazın birbirine 16 fit yani yaklaşık 5 metre mesafede olmasıdır.

Google, Yakındakilerle Paylaş uygulamasını dünya genelindeki birçok ülke için yayınladı. Ancak, bazı istisnalar var. Ayrıca, şirket beta uygulamanın şu anda sadece Android telefonlar ve tabletler için yayınlandığını, ancak uyumlu cihazlar genelinde kullanılabileceğini belirtti.

Yakındakilerle Paylaş, dosya transferi konusunda oldukça kullanışlı bir uygulama. Google’ın bu entegrasyon çalışmaları sayesinde, Android ve Windows cihazlar arasındaki dosya transferi işlemi çok daha kolay hale geldi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal