Google’dan Yeni Dizüstü Bilgisayar Atağı: Chromebook X Yakında Geliyor!

Google’dan Yeni Dizüstü Bilgisayar Atağı: Chromebook X Yakında Geliyor!

ABONE OL
27 Haziran 2023, 07:00:46

Google, yeni ve daha yüksek seviye özelliklere sahip “Chromebook X” adında bir dizi ChromeOS dizüstü bilgisayar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu bilgi, 9to5Google tarafından paylaşılan bazı kod parçalarından elde edildi. “Chromebook X” markasının, kendine özgü özelliklere sahip dizüstü bilgisayarları tanımlamak için kullanılabileceği tahmin ediliyor. Bu yeni modellerin bu yılın sonuna doğru çıkması bekleniyor.

ChromeOS işletim sistemi genellikle okullarda uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılırken, son yıllarda LumaFusion gibi verimlilik uygulamalarını ve Linux programlarını desteklemek için geliştirildi. “Chromebook X” markası, temel web tarama ve ofis işlerine uygun bir bilgisayardan, güçlü bir cihaz olarak öne çıkan Dragonfly Pro Chromebook gibi daha fazla güç sunan bir cihazı ayırt etmek için kullanılabilir.

“Chromebook X” dizüstü bilgisayarları, özel bir açılış animasyonuna ve etikete sahip olabilir. Dahili olarak, belirli bir miktarda RAM ve Google’ın belirttiği özelliklere sahip bir kamera ve ekran bulunması gerekebilir. Intel veya AMD işlemcilerine sahip cihazlar, “Chromebook X” markası için uygundur. Intel N-serisi yongalarının dahil edilmesi, bu cihazların yurt dışında 350 ila 500 dolar arasında bir fiyata sahip olabileceğini düşündürmektedir.

Donanım açısından, bu gereksinimler Intel Evo standardına benzerlik göstermektedir. Ancak Google, işletim sistemini tamamen kontrol ettiği için, “Chromebook X” cihazlarının özel yazılım özelliklerine sahip olabileceği belirtilmektedir. Bu özellikler arasında daha yavaş değişen duvar kağıtları, otomatik olarak oluşturulan altyazılar ve yerleşik portre bulanıklık efekti gibi özellikler yer alabilir.

Daha önce Google, bazı Chromebook’ları “Plus” veya “Premium” olarak adlandırmış ve bu modellerin daha fazla depolama, daha hızlı performans ve daha iyi çoklu görev kabiliyeti sunduğunu belirtmişti. Ancak şu anda bu markalar ABD’deki cihaz dizininden kaldırılmış durumda. Bu durum, yeni markalar için yer açıldığına işaret ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal portobet twitter
Ertesi Gün Hapı