İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

ABONE OL
23 Mart 2024, 10:13:00

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

İstanbul Teknik Üniversitesi yüksek lisans bölümleri, genellikle mühendislikleri bünyesinde barındıran teknik bir devlet üniversitesidir. Bu nedenle de yüksek lisans amacı ile çok sayıda lisans eğitimini tamamlamış olan öğrencinin başvuruda bulunduğu okullardan bir tanesidir. İstanbul ilinde olan bu teknik üniversitenin çok sayıda dallanmış yüksek lisans bölümü olması nedeni ile de tercih edilir. 1944 yılında tekrar kurulan ve şu anda Prof. Dr. Mehmet Karaca rektörlüğünde bünyesine yüksek lisans ve lisans öğrencileri dahil eden İstanbul Teknik üniversitesi, yüksek lisans için adaylarda bazı şartlar aramaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümlerine Kayıt İçin Neler Gerekir?

Yüksek lisans programına kayıt olmak isteyen aday öğrencilerin lisans eğitimi esnasında bitirdikleri notun 4 üzerinden 2,5 olması gerekir. Bu ilk şartlardan biridir. Notları 4 üzerinden 2,5 ve altı olan kişiler herhangi bir yüksek lisans öğrenci adaylığını isteyememektedir.

Daha önce yurt dışında okumuş ve daha sonra yurt içinde eğitime geçmiş olan kişilerin denklik belgesi adı verilen bir belge alması gerekir. Bu belgenin varlığı adaylık için çok önemlidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri Aday Seçimleri

Aday seçimlerinin ardından belirlenen öğrenciler seçilmiş öğrencilerdir. Bu öğrencilerin ardından belirlenen takvim ile belirlenen yarıyıllarda öğrenimini tamamlamak ve takvimini en akademik alanda aktif şekilde doldurmak ile yükümlüdür. Bu sayede bir yüksek lisans eğitimi almak mümkün olunacaktır.

Keşfetmeye Devam Edin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal