Siber Güvenlik Yüksek Lisansı

Siber Güvenlik Yüksek Lisansı

ABONE OL
16 Mart 2024, 10:13:18

Siber Güvenlik Yüksek Lisansı

Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı esnek bir yüksek lisans programı olarak sunulur. Siber dünyanın sahip olduğu önem aktif olarak artış gösterir. Farklı alt dalların yer aldığı bir program olarak tanımlanıyor olması program hedefini belirler. Siber güvenlik uzmanları yetiştirmek üzerine tasarlanmıştır. Kamu ve özel sektörde mevcut olan açıkların kapatılması hedef alınır.

Siber Güvenlik Yüksek Lisansı

Program dahilinde temel olarak sunulan programlar:

  • Ağ ve Bilgi Güvenliği
  • Zararlı Yazılım Analizi
  • Web Uygulamaları Güvenliği
  • Güvenli Yazılım Geliştirme
  • Adli Bilişim
  • Siber Güvenlik Hukuku
  • Bilgi Sistemleri Güvenliği Yönetimi olarak kategorize edilmiştir.

Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı hedefinde uzman siber güvenlik uzmanlar yetiştirme bulunur. Programın içeriği esnek olmasıyla genellikle seçmeli derslerden oluşur.

Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programına Kimler Başvurabilir?

Başvuru yapabilecek bireyler ilgili alanlarda eğitim almış olmalıdırlar. Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı için başvuru yapacak olan bireyler yeterlilikleri karşılamadırlar. Lisans eğitimini; matematik, mühendislik, bilgisayar bilimleri ve temel bilimler üzerine almış olanlar başvuru yapabilirler. Sayısal bölüm mezunlarının her biri programa katılım sağlayabilirler.

Tezsiz olarak sunulan yüksek programlar, mesleki deneyimini geliştirmek isteyenler için de uygundur. Siber güvenlik konusunda eğitim almak isteyen tüm profesyoneller katılım sağlayabilirler.

Siber Güvenlik Tezsiz Yüksek Lisans Programı katılımcıları ağırlıklı olarak seçmeli derslerde farklı krediler seçebilirler. Program mezunları hem ülkemizde hem de küresel çapta iş alternatiflerine sahip olarak tanımlanır.

İlginizi çekebilecek konular

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı