Twitter görüntülü arama özelliği çıkıyor

Twitter görüntülü arama özelliği çıkıyor

ABONE OL
12 Ağustos 2023, 00:38:09

X, eski adıyla Twitter CEO’su olarak görev yapmakta olan Linda Yaccarino tarafından Twitter platformuna görüntülü sohbet özelliğinin dahil edileceğine yönelik olarak doğrulama açıklaması yapıldı. Yaccarino, açıklamasında yakında herhangi bir kişiye telefon numarası vermek gerekmeden görüntülü sohbet yapılabileceğinin altını çizdi.

Elon Musk ve Yaccarino’nun hedeflediği her şey uygulamasına yönelik olarak atılan bir adım olduğu düşünülen yeni özelliğin, X yani eski adıyla Twitter platformunun kapsamının genişletilmesi ve “Her şey” çıkarımının yapılabilmesi adına atılan adımlardan biri olduğu düşünülüyor. Platform üzerinde yapılan isim ve logo değişikliğinin temel nedeni de bu olup, artık Twitter internet sitesinin çok daha farklı bir yapıya bürünmeye başladığını belirtmek gerekiyor. Bu bağlamda Twitter’ın bir mikroblog olmaktan öteye gittiğini, yeni yapısı ile beraber artık neredeyse tüm sosyal medya platformları ve hatta sohbet uygulamaları ile bile kıyaslanabileceğini belirtmek gerekiyor.

Şu an görüntülü arama özelliği üzerinde çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor ve bir sorunla karşılaşılmaması halinde yakın zamanda aktif hale getirileceğini görebiliriz.

Görüntülü Sohbet Özelliği Twitter’a Dahil Edilecek

Twitter’ın eski CEO’su Linda Yaccarino tarafından yapılan doğrulama açıklamasına göre, Twitter platformuna yakında görüntülü sohbet özelliği eklenecek. Bu yeni özelliğin, Twitter’ın kapsamını genişletmek ve “Her şey” deneyimini sunmak için atılan bir adım olduğu düşünülüyor. Telefon numarası vermeden herhangi bir kişiyle görüntülü sohbet etmek mümkün olacak.

Ayrıca, Elon Musk ve Yaccarino’nun hedeflediği her şey uygulamasına yönelik atılan bu adım, Twitter’ın isim ve logo değişikliğiyle birlikte farklı bir yapıya bürünmeye başladığını gösteriyor. Artık Twitter, sadece bir mikroblog platformu olmaktan çıkıp neredeyse tüm sosyal medya ve sohbet uygulamalarıyla kıyaslanabilecek bir platform haline geliyor.

Halen görüntülü arama özelliği üzerinde çalışmalar devam ediyor ve herhangi bir sorunla karşılaşılmaması halinde yakın zamanda aktif hale getirileceği tahmin ediliyor.

Twitter’da Görüntülü Sohbet Özelliği Yolda!

Tweetleme platformu Twitter, yakında görüntülü sohbet özelliğini devreye sokacak. Linda Yaccarino, eski Twitter CEO’su olarak yaptığı açıklamada, herhangi bir kişiye telefon numarası vermeksizin görüntülü sohbet yapabilme imkanı sağlanacağını belirtti.

Bu yenilik, Twitter’ın kapsamının genişletilmesine ve “Her şey” deneyimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Twitter’ın isim ve logo değişikliği de bu hedefin bir parçası olup, platformun eskiye nazaran çok farklı bir yapıya geçtiğini gösteriyor. Artık Twitter, diğer sosyal medya platformları ve sohbet uygulamalarıyla bile rekabet edebilecek bir konuma gelmiş durumda.

Görüntülü arama özelliği üzerinde şu anda çalışmalar devam ediyor ve yakın gelecekte sorun yaşanmadığı takdirde aktif hale getirileceği düşünülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal Portobet güncel giriş Ertesi Gün Hapı