WhatsApp Geçiş Anahtarı İle Güvenliği Artırıyor, Yakında Geliyor!

WhatsApp Geçiş Anahtarı İle Güvenliği Artırıyor, Yakında Geliyor!

ABONE OL
13 Ağustos 2023, 17:08:10

WhatsApp, kullanıcıların hesap güvenliğini artırmak için yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, Android için en son beta sürümünde bulunmaktadır ve kullanıcıların hesaplarına giriş yaparken geleneksel bir şifre yerine yüz, parmak izi veya ekran kilidi ile doğrulama yapmalarına olanak tanır.

Güvenlik, internet ve dijital platformlarda her zaman en önemli konulardan biri olmuştur. Kullanıcıları korumak ve hesap güvenliğini sağlamak için çeşitli yöntemler ve teknolojiler geliştirilmiştir. Bu nedenle, WhatsApp da güvenliği artırmak adına yeni bir özellik üzerinde çalışmaktadır. Geçiş anahtarı, hesaplara daha güvenli bir şekilde giriş yapmak için kullanılan bir teknolojidir.

Geçiş anahtarı, FIDO Alliance tarafından Apple, Google ve Microsoft ile birlikte geliştirilen bir çabadır. Kullanıcılar, geleneksel şifreler yerine yüz tanıma veya biyometrik veriler kullanarak hesaplarına giriş yapabilirler. Bu da hesapları daha güvenli hale getirir ve kimlik doğrulama sürecini daha kolay hale getirir.

Apple, geçtiğimiz haziran ayında iOS 17, iPadOS 17 ve macOS Sonoma için kullanıcıların Apple ID hesaplarına otomatik olarak bir geçiş anahtarı atayacağını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar, Apple ile ilişkilendirilmiş web sitelerine şifre girmek zorunda kalmadan kimlik doğrulama yapabilecekler. Ayrıca, iOS 16’dan itibaren kullanıcılar Safari ve iCloud Keychain ile geçiş anahtarı oluşturup saklayabiliyorlar. Şimdi ise üçüncü taraf uygulamalar için de geçiş anahtarları desteklenmeye başlanmıştır.

WhatsApp için bu özellik, kullanıcıların hesap güvenliğini artırmak ve daha güvenli bir kimlik doğrulama deneyimi sunmak anlamına gelir. Geleneksel şifrelerin yerini yüz tanıma veya biyometrik veriler alırken, hesap güvenliği de artar. WhatsApp’ın bu güncellemesinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmemektedir. Ancak geliştirme aşamasında olduğu ve yakın gelecekte kullanıma sunulabileceği tahmin edilmektedir.

Geçiş anahtarı seçeneği, kullanıcıların hesap güvenliğini ciddi bir şekilde artırabilir. WhatsApp’ın bu özelliği kullanıma sunmasıyla birlikte daha güvenli bir kullanıcı deneyimi ortaya çıkabilir. Kullanıcılar, hesaplarını daha güvenli bir şekilde koruyabilir ve kimlik doğrulama sürecini daha kolay hale getirebilirler. WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanıcılarının beğeneceği ve tercih edeceği düşünülmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal