Apple Yeni Ipad Air Tanıtıldı

Apple Yeni Ipad Air Tanıtıldı

ABONE OL
25 Aralık 2022, 16:26:09

Bugün gerçekleşen lansmanda Apple yeni nesil orta kategoride tablet tanıttı. Bu tablet yeni iPad Air 4 olarak açıklandı. Apple yeni iPhone modellerini bu lansmanda tanıtmadı. Ancak gerçekleşen bu lansmanda yeni nesil iPad Air 4’ü tanıttı.

iPad Air 4 Özellikleri

Orta segment olarak tanıtılan bu tablet tıpkı iPad Pro’da kullanmış olduğu ekran gibi tam ekran özelliğini devam ettirdi. Apple bu özelliği korumak için home tuşunu kaldırdı. Bu tuşun kalkması ile beraber hiçbir güvenlik sorunu çıkmayacağını da belirtti. Bu tasarım ile yeni nesil cihazlarına da farklılık getiren şirket, son derece yeniliğe açık bir şirket olduğunu tekrar hatırlattı.

Tasarım olarak geniş ekranda devam ettiğini söylemiştik. Donanım olarak da her ne kadar orta segment bir cihaz olarak tanıtılmış olsa da iPad Air Apple A14 Bionic yongası ile çalışmaktadır. Oldukça güçlü bir yonga olması sebebiyle kullanıcılarına hiçbir sorun yaşatmayacaktır. Temel olarak depolama alanını 64 GB olarak belirlemiştir. Ekran olarak 10,9 inçlik bir ekran kullanılmıştır. Ayrıca stereo hoparlör ve Touch ID desteği bulunmaktadır. Bu özelliklerini artık standart hale getirmiş ve pek çok cihazında kullanılmaktadır. Touch ID sayesinde Apple Pay’de kullanılabiliyor.

iPad Air Çekirdek Sınıfı

iPad Air 4’de Apple üretmiş olduğu 5nm proses teknolojisi ile beraber kullandığı A14 Bionic yongası ile tam 6 çekirdek olarak öne çıkmaktadır. Bu çekirdekler kullanım amacına göre 4 çekirdek yüksek verim almak 2 tanesi ise yüksek performans almak için kullanılmaktadır. Ayrıca yeni kullandıkları CPU sayesinde bir önceki tabletlere göre %40 oranında daha hızlıdır.

Yeni cihazda bulunan ön ve arka tarafında ki kameralar sayesinde oldukça güzel fotoğraflar çekmenize imkan sağlamaktadır. Ön tarafta bulunan kamera 1080p 60 FPS ile rahatlıkla video kaydedebilirken arka tarafta bulunan kamera ise 4K 60 FPS video çekimini oldukça rahat bir şekilde yapmaktadır. Ön kamerasında bulunan kamera ile Full HD FaceTime görüşmeleri yapabileceksiniz. Son derece kuvvetli olan kameraları sayesinde oldukça farklı fotoğraflar çekerek bir hobi oluşturabileceksiniz. Son derece iyi bir kameraya sahiptir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal portobet twitter
Ertesi Gün Hapı