En Uygun Fiyatlı Devlet Üniversiteleri Yüksek Lisans Üniversiteleri

En Uygun Fiyatlı Devlet Üniversiteleri Yüksek Lisans Üniversiteleri

ABONE OL
19 Mart 2024, 10:30:21

En Uygun Fiyatlı Devlet Üniversiteleri Yüksek Lisans Üniversiteleri

Sizler için bu yazımızda en uygun fiyatlı devlet üniversiteleri yüksek lisans ücretlerini derledik. İstanbul gibi büyük şehirlere ait hiç mi üniversite yok diyenler için onları direk yüksek lisans ücretleri sayfamıza alalım.

Lisans mezunu olan kişilerden büyük bir çoğunluğu yüksek lisans adı verilen lisansı yapmak adına her yıl başvuruda bulunuyor. Bu başvurular için gerekli şartlara sahip olan hemen her lisans mezununun da bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Özellikle de tezsiz yüksek lisans yapmak isteyen kişiler için yüksek lisans ücreti son derece artmış durumda.

En Uygun Fiyatlı Devlet Üniversitesi Yüksek Lisans Ücretleri Hangileridir?

Yüksek lisans programı için başvuru yapan kişiler pek çok üniversitede yüksek lisans programlarının var olduğunu göreceklerdir. Bu lisans mezunları için tezsiz en uygun fiyatı sunan yerler:

1-Gaziantep Üniversitesi

İçerisinde birden fazla uzaktan eğitim bölümünü de kapsayan Gaziantep Üniversitesi en ucuz yüksek lisans üniversitesinden bir tanesidir. Fiyatlandırılması iki taksit şeklinde yapılabilir ve bu taksitlendirmeler 1650+1650 TL şeklinde olmaktadır. Yani 3300 TL’ye Gaziantep Üniversitesinde yüksek lisans programına başvuru yapmak mümkündür.

2-Süleyman Demirel Üniversitesi

Bu üniversitede de bazı uzaktan eğitim bölümleri vardır ve sosyal bilimler enstitüsü ağırlıktadır. İki taksitte 1875 TL taksit seçeneği sunmaktadır. Bu üniversite de yüksek lisans son derece uygundur.

3- Kastamonu Üniversitesi

Kastamonu üniversitesinin sosyal bilimler enstitüsü yüksek lisans fiyatı olarak son derece uygundur. Bu nedenle de çok sayıda kişi tarafından yüksek lisans için tercih edilmektedir.

Bu üç üniversite fiyat olarak Türkiye’nin en uygun yüksek lisans üniversiteleridir.

İlginizi çekebilecek konular

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal