Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı

Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı

ABONE OL
17 Mart 2024, 22:30:22

Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı

Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı programı katılımcıları, Davranış Bilimleri alanında çeşitli bilgi ve beceriler edinebilme olanağına sahiptirler. Programın amacında mesleki gelişimi sağlamak bulunur. Profesyonel, meslek etiğine uyan bireyler tezsiz yüksek lisans diplomalarını alabilirler. Sosyoloji alanında yapılan çalışmaların beklenen standartlara ulaşması sağlanır. 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlamış olanlar programa katılabilirler.

Sosyoloji için tezsiz eğitim programı seçimi fark yaratan standartlara sahiptir. Sosyolog olarak çalışanlar uzaktan eğitim sayesinde programa katılanlar. Henüz çalışmayan bireylerin de mesleklerine üst seviyeden giriş yapmaları mümkün olur. Sosyoloji alanında yüksek lisans programı mesleki kariyeri güçlendirir. Uzman sosyologlar oluşturmak üzerine kurulu bir eğitim programı olarak ön plana çıkar.

Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı Mezunları Çalışma Alanları

Yüksek lisansı mezunları, uzman sosyologlar olarak tanımlanırlar. Görev tanımları çalışma alanlarına göre şekillenir. Sosyoloji Tezsiz Yüksek Lisansı sürecindeki derslerden kazanımlar uygulamaya koyulur. En az iki yarılı ve 30 krediyi kapsan sürecin ardından proje teslimiyle mezuniyet tamamlanır.

 

Yüksek Lisansı programı mezunları:

  • Sosyolojik bilgiyi kullanan alanlarda
  • Sosyolojik uygulamaları gerçeğe dönüştüren kurum ve kuruluşlar
  • Akademik alanlarda
  • Devlet kurumlarında çalışma niteliklerine sahiptirler.

Mezunlar, danışman ve yöneticilik gibi uzmanlık birinci sınıf kademelerde çalışma yeteneğine sahip olarak tanımlanırlar. Sosyoloji üzerine çok yönlülük gerektiren her alan üzerine çalışma niteliği Tezsiz Sosyoloji Yüksek Lisansı mezunlarında mevcuttur.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal