Annelere Müjde devletten 10 Bin 747 TL destek! İşte başvuru şartları

Annelere Müjde devletten 10 Bin 747 TL destek! İşte başvuru şartları

ABONE OL
26 Şubat 2024, 13:34:04

Devlet annelere en düşük 10 bin 747 lira ödeme yapılıyor. 2021 senesinde annelere ödenecek destek ve yardımlar miktarı netleşti. Buna göre annelere en düşük 10 Bin 747 TL ödeme yapılacak. Annelere yapılacak ödemelere başvuru şartları nelerdir ve nasıl yapılır.

2021 yılında annelere ödenecek 10 bin 747 TL alma şartları

Devlet annelere en az 10 bin 747 TL destek ve yardım parası ödüyor. Annelere süt parası, doğum parası, bez parası, iş görmezlik ödeneği, yardım  ödeneği gibi devletten en düşük 10 bin 747 TL destek para alabilirsiniz. Devletin çalışan annelere hangi desteklerin yapıldığını merak ediyorsanız cevapları haberimizde bulabilirsiniz…

Devlet dar gelirli muhtaç olan ailelere ve kadınlara devamlı farklı destekler ödemektedir. Çalışan anne iseniz ve maddi desteğe ihtiyacınız varsa devlet destağinden faydalanarak sıkıntınızı giderebilirsiniz. Haberimizdeki destekler sadece çalışan anneler için geçerlidir. Fakat sigortalı işte çalışmıyorsanız ve yeni çocuklarınız olduysa devlet yine de çocuk parası gibi yardımlar ödemektedir. Destakleri alabilmek için sosyal yardımlaşma merkezine giderek bu destek için başvuru yapabilirsiniz. Sizlere haberimizde çalışan annelere en düşük 10 bin 747 TL destek ve yardım parası nasıl alınır bunun hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

2021 Yılında Annelere Süt Parası Başvuru Şartları

Devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her anneye ayrıca süt parası desteği vermektedir. Yeni doğum yapan annelere sigortalı işte çalışmaları halinde 202 TL süt parası desteği ödeniyor. Süt parası başvurusu yapmak için SGK kurumlarına giderek süt parası başvurusu yapmanız gerekiyor. Devletten süt parası başvuru formunu yanıtlarken kaç çocuk için başvuru yazacağınızı yazınız.

2021 Yılında Annelere  Doğum Yardımı Başvuru Şartları

Devletten doğum yapan çalışan veya çalışmayan her kadın çocuk başına para alabilmektedir. Devletten bu paraları çocuk 60 aylık olana kadar istediğiniz vakit alabiliyorsunuz. 2015 Mayıs sonrası doğum yapan kadınlar. Devletin annelere verilen doğrum destekleri 1.çocuk için 300, ikinci çocuk için 400,üçüncü çocuk ve üzeri çocuk sahibi anneler için 600 TL ödenmektedir. İkiz doğum yapa yapan kadınlar da 1. ve 2. Çocuk parasını aynı zaman alacak 700 lira hesabınıza yatacaktır.

Anneler Doğum İzinlerinde İş Görmezlik Parası 

Asgari ücretli işte çalışan annelere devlet tarafından verilen yardım parası 7 bin 324 TL olarak ödenmektedir. Hatta anneler doğum izinleri sonlandığında 1.çocukta 2 ay, 2.çocukta 4 ay, 3.çocukta 6 ay yarım gün çalışa hakkı veriliyor. Bu zaman içinde çalışanın ücretini iş veren öder. Çalışılmayan saatlerin ücreti ise asgari ücret üzerinden brüt olarak ödenmektedir. Devlet sadece damga vergisi kesiliyor. 2 ayrı zamanlı çalışanlar için kadınlara devlet tarafından 2.920 TL destek verilmektedir.

Doğum yapan annelere bu ödemeler hemen yapılıyor. Resmi olarak yayımlanan bütün devlet desteklerini öğrenmek için bizleri takipedebilirsiniz…

 

Gizli Hazineleri Keşfedin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal