İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı

İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı

ABONE OL
21 Mart 2024, 10:30:24

İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı

İşletme ana bilim dalına bağlı çok fazla işletme programı bulunmaktadır. Daha öncede sizlere işletme mühendisliği, işletme mba gibi programları tanıtmıştık. Bugün sizlere işletme yöneticiliği yüksek lisans programını anlatacağız. İşletme yöneticiliği master programı bir çok üniversitede işletme yönetimi olarak geçmektedir.

İşletme Yöneticiliği  Yüksek Lisansı

İşletme, her daim karşımıza çıkabilecek sosyal düzeni sağlayan biçimlerden bir tanesidir. Halkın ihtiyaçları nedeni ile ortaya çıkmıştır. Üniversitelerin büyük bir çoğunluğunda da bu nedenle yüksek lisans yapmak için işletme yöneticiliği adı verilen bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümde yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin bazı zorunlulukları yerine getirmesi beklenmektedir.

İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansında Ne Yapmak Gerekir?

İşletme yöneticiliği tezli yüksek lisansında bilinmesi gerekenlerden ilki tez yazma zorunluluğu olduğudur. Tez yazmak isteyen kişiler yüksek lisans yaptıkları bölümü yarım yıl daha uzatmaktadır. Bu yarım yılda da mutlaka tez yazma zorunluluğu vardır aksi halde okul bitmeyecektir.

İşletme yöneticiliği tezli yüksek lisans her üniversitenin yüksek lisans programı kapsamında var olan bir program değildir o yüzden bu programa dahil olmak isteyen kişiler üniversiteleri seçmeli ve ona göre başvuru yapmalıdır.

İşletme Yöneticiliği Tezli Yüksek Lisans İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

  • İşletme yöneticiliği tezli yüksek lisansa başvuru yapmak isteyen kişiler lisans mezunu olmalıdır.
  • İşletme yöneticiliği tezli yüksek lisans yapmak isteyen adaylar ALES sınavını takip etmeliler ve bu sınavdan en az 55 almalılardır. Tezsiz programa katılmak isteyen adaylarda ALES şartı aranmaz.
  • Başvuru programı ve akademik takvim çok iyi takip edilmelidir ve döneminde başvuru yapılması gerekir.

Programın Bulunduğu Örnek Üniversiteler

Üniversite Program Tür Öğrenim Türü Program Türü Durum Dil Şehir Fiyat
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME YÖNETİCİLİĞİ Devlet İkinci öğretim Yüksek lisans Tezsiz Türkçe İstanbul 9000 – 9000
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME YÖNETİCİLİĞİ Devlet Uzaktan öğretim Yüksek lisans Tezsiz Türkçe Isparta 840 – 1200

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal