En Pahalı Üniversite Programları

En Pahalı Üniversite Programları

ABONE OL
20 Mart 2024, 22:31:23

En Pahalı Üniversite Programları

En Pahalı Üniversite Programları

Genelde ailelerden “Evimi arabamı satar yine de okuturum ben çocuğumu” lafını duyarız ancak bazı yüksek lisans programları için evi arabayı satmak da yetmeyebilir. Bazı dünyaca ünlü üniversitelerin dünyaca ünlü programlarının fiyatları sizi şaşırtacak. İşte dünyanın en pahalı üniversite programları:

The University of Cambridge – Doctor of Business

Cambridge Üniversitesi’nin Türkçe’ye “İş doktoru” olarak çevrilebilecek ve henüz dinamikleri tam anlamıyla oturmamış dört yıllık bir programı dünyanın en pahalı üniversite programları arasında yer alıyor.  332.000 $ değerindeki bu program için Cambridge’den bir temsilci Business Insider’e verdiği demeçte, programın “çok küçük, yoğun ve oldukça seçici” olduğundan bahsetmiş.

Bard Koleji – Bachelor of Music

New York’taki üniversitelerden birisi olan Bard’da müzik üzerine eğitim almak için tamı tamına 253,520 $ ödemeniz gerekiyor. 

Beş yıllık program, öğrencilerin müzik alanında lisans diploması ve müzik dışında bir alanda lisans derecesi ile mezun olmalarını sağlar.

Harvey Mudd College – Bachelor of Science

 

Harvey Mudd, ABD’deki en pahalı lisans programları arasında epey üst bir sıradadır. Kaliforniya merkezli Claremont programı, dört yıl boyunca 209,532 $ ödeyen öğrencilere hizmet vermektedir. 

Bilim, matematik ve mühendislik üzerine odaklanan bölümden mezun olan öğrenciler kariyerlerinde 70-130 $ maaş almaktadırlar. 

Tufts University School of Medicine — Doctor of Medicine

Boston merkezli tıp fakültesinin dört yıl boyunca süren eğitimi öğrencilerine 238.056 dolara mal oluyor. 

Sarah Lawrence College – Bachelor of Arts

Westchester County, New York’ta bulunan Sarah Lawrence, dört yıl boyunca 204.784 dolara mal oluyor. Liberal-sanat okulu, zorunlu derslerin ve sınavların çoğunlukla bulunmadığı, öğrenmeye yönelik özgün ve bireysel bir yaklaşıma sahiptir.

Columbia University College of Physicians and Surgeons – Doctor of Medicine

 

Columbia’nın Tıp Fakültesi’nin tıp doktorluğu eğitimi dört yıllık eğitim süreleri boyunca hevesli doktorlara 230.536 $ ‘a mal olacak en pahalı üniversite programları arasında. 

Rekabetçi program, ABD News & World Report tarafından araştırma programları arasında yedinci en iyi med okul olarak derecelendirilmiştir.

Wharton School – Executive MBA

Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu, öğrencilerinin 192.900 dolar ödediği, iki yıllık bir eğitim programına sahiptir.

Dünyanın en iyi işletme programlarından biri olarak bilinen Wharton mezunlarının mezun olduktan sonra ortalama taban maaşı 127.280 dolar.

Daha Fazlasını Keşfedin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal