Yapı Kredi Tarım Kredisi 2024 GÜNCEL

Yapı Kredi Tarım Kredisi 2024 GÜNCEL

ABONE OL
16 Şubat 2024, 11:10:59

Krediler toprak alanında faaliyet gösterenlerin her zaman en büyük desteği olmuş, çeşitli aracılar ile bu imkandan faydalanan çiftçilere kolaylık sağlamıştır. Yeni makine alımı ya da makinelerin değiştirilmesi gerektiğinde, ekim ve gübreleme zamanlarında nakit sıkıntısı çektiklerinde doğal olarak çiftçilerin desteklenmesi gerekmektedir. Bu onların üretime devam etmesini sağlamalarında önemli bir etken olduğu gibi, ülkemizin tarım alanındaki dışa bağımlılığını azaltması açısından da önemlidir. Yapı Kredi Tarım Kredisi 2020 yılında da çiftçilerin yanında olarak onlara ihtiyaç duydukları desteği vermektedir.

Yapı Kredi Tarım Kredisi Çeşitleri

yapı kredi tarım kredisi
  • Yatırım Kredisi: Tarım alanında faaliyet gösteren çiftçiler günün şartlarına uyum sağlamak için işletmelerini yenilemek zorunda kalmaktadırlar. Aynı zamanda üretim kapasitesinin artmasını da amaçlayan bu durumlarda Yapı Kredi Bankası 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri ile 5 yıla varan vadelerde yatırım kredisi vermektedir.
  • Traktör Kredisi: Traktör artık bir çiftçinin eli ayağı konumundadır. Dolayısı ile bu konuda bir ihtiyaç doğmuştur. Yapı Kredi Bankası sıfır traktörlerin alımında fatura bedelinin % 75’i oranında 7 yıla kadar varabilen vadeler ve 1, 3 ve 6 ayda bir yapılacak ödemelerle kredi imkanı tanımaktadır. 2. el için ise 36 aya kadar vade imkanı sunulup kasko bedelinin % 75’i kadar kredi sağlanır.
  • Sera Kredisi: İster yeni bir sera, isterseniz mevcut seranın yenilenmesi adına ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlamak adına 60 aya yayılabilen vadelerle kredi verilmektedir. Alınan kredi tek seferde geri ödendiği takdirde faiz indirimi gibi avantajlardan da yararlanmak mümkündür.
  • Hibe ve Destek Kredileri: TKDK ve IPARD programların katılarak hibe almaya hak kazanan çiftçilere son derece düşük faiz oranları ile destek kredileri sunulmaktadır.24 aya kadar ulaşabilen bu kredi imkanları yanında, oranları % 50 ile 65 arasında değişen hibe yardımları da yapılır.

Yapı Kredi Tarım Kredisi imkanlarından yararlanmak için ise; ÇKS belgesine sahip olmanızla birlikte bankaya kimliğiniz, arazinizin tapu ya da kira kontratı ile başvurmanız gerekmektedir.Yapı kredi ve tarım ile ilgili güncel haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayın. Tarımla ilgilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak boynumuzun borcudur. Sağlıcakla kalın efendim.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal