IBAN Numarası Öğrenebilmeniz İçin 3 Pratik Yöntem

IBAN Numarası Öğrenebilmeniz İçin 3 Pratik Yöntem

ABONE OL
19 Şubat 2024, 13:27:06

IBAN numarası, müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Tüm bankalarda çağrı merkezleri IBAN numarası öğrenmek isteyen müşterilere yardımcı olmaktadır.

IBAN numarasını öğrenmek isteyen müşteriler çağrı merkezlerini 7 / 24 arayabilirler. IBAN paylaşımı için yetkililer sizden birkaç güvenlik sorusunun cevabını isteyebilir.

IBAN numarasını öğrenebilmeniz için çağrı merkezi temsilcileri TC numaranız, doğum tarihiniz veya müşteri numaranız gibi size özel bilgileri teyit maksatlı isteyebilirler. Bu yüzden çağrı merkezi temsilcileriyle irtibata geçmeden önce yanınızda nüfus cüzdanınızı bulundurmanız önemlidir.

İnternet Bankacılığı ile IBAN No Nasıl Öğrenilir

IBAN numaranızı çağrı merkezi temsilcisi'ne bağlanarak değil de sanal ve pratik bir şekilde internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın resmi web sitesinden giriş yapıp hesap bilgilerinizden IBAN numaranızı rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi bunun için internet bankacılığına açık bir hesabınız olması gerekmektedir. Açık değil ise bu özelliği açtırmanız gerekmektedir.

İnternet bankacılığı özelliğini açabilmeniz için dilerseniz çağrı merkezi veya müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek internet bankacılığını açtırmak istediğinize dair talepte bulunabilirsiniz. Çağrı merkezinden açtıracak olursanız güvenlik amaçlı size birkaç güvenlik sorusu sorulacaktır.

İnternet bankacılığını kolay ve pratik kullanabilmenin en iyi yolu akıllı telefonunuza bankanın resmi uygulamasını indirmektir. Böylelikle her türlü banka işlemleriniz için hızlı bir şekilde akıllı telefonunuzdan faydalanabilirsiniz.

IBAN No Hesaplama Nasıl Yapılır?

IBAN numarasını hesaplamak için bilmeniz gereken birtakım bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Bağlı bulunduğunuz şube kodu, müşteri numaranız ve ek numarayı bildiğiniz takdirde IBAN numaranızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için ek bir destek almanıza gerek kalmaz.

Bazı bankaların bankamatik kartlarında müşteri numarası kartın üzerinde yazar. Başına TR ibaresi ekleyerek sırasıyla müşteri numarası, şube kodu ve ek numara eklediğiniz takdirde IBAN numaranız ortaya çıkar.

IBAN numarası hesaplamak işte bu kadar basit. Özetle çağrı merkezlerinden bilgi alabilir, internet bankacılığını kullanabilir veya sizlere anlattığımız şekilde başta TR ibaresi olmak şartı ile sırasıyla müşteri numarası, şube kodu ve ek numarayı birleştirdiğiniz takdirde IBAN numaranız ortaya çıkmaktadır.

Bankamatik Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir adlı makalemizi okuyarak bankamatik kartı şifrenizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal